Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Márai Sándor miért lett...

Márai Sándor miért lett öngyilkos?

Figyelt kérdés
Úgy értem szokatlan, mert egyetlen olyan magyar költőről nem tudok, aki 88 évesen lett volna öngyilkos. Azt nem értem, hogy minek lett, amikor hamarosan úgyis meghalt volna valószínűleg természetes halállal.

2016. aug. 29. 23:14
 1/4 Vree ***** válasza:
100%

Hát ha láttál már "természetes halál"t, akkor garantálom, hogy az idő előtti halál nem tűnik olyan rossz opciónak. Most nem akarok senkibe félelmeket plántálni; saját habitusod, egészségre ügyelésed sokat segíthet, de ha oda kerülsz, hogy már járni, gondolkodni is alig tudsz, minden folyamatosan fáj, akkor már a rokonok is arra szoktak gondolni, hogy jobb lenne talán neked is, ha vége lenne, mint hogy egy méltatlan, szenvedéssel teli állapotban kelljen küszködnöd, akármennyire is szeretnek.


Márai szegény már rákos volt, 88 éves, magányos, én megértem, ha úgy gondolta, hogy számára már bevégeztetett.

2016. aug. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Üdv !

Egyetértek mindennel, amit előttem válaszolt valaki.

Még annyit kiegészítésképpen, hogy meghalt a felesége és az egyetlen, bár nem vér szerinti, hanem nevelt fia is.

Elmagányosodott.

2016. aug. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Boboooo90 válasza:
100%
én azt nem értem miért lőtte le magát. azt írta a Bölcsességek januártól decemberig c. könyvében, hogy majd morfiummal öli meg magát. ezért nem értem a váltást.
2017. jan. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ! Azt olvastam, hogy szisztematikusan készült az öngyilkosságra.

Pisztolyt vásárolt, eljárt "tanfolyamra", hogy biztosan végre tudja hajtani, amit eltervezett.

2017. jan. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!