Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van egyáltalán olyan diák,...

Van egyáltalán olyan diák, aki elolvasta az Egri csillagok című regényt?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 21. 16:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen én elolvastam, minden percét átszenvedtem. És egyáltalán nem tudom miről szól. (nagyon vázlatosan persze igen) Van olyan amit el se olvastam kézbe se vettem a könyvet és azt nagyon tudom.
2010. ápr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én is olvastam ... de már régen
2010. ápr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen, de nem szerettem.De majd ha középsuliban kell olvasnod, elhiheted hogy az sokkal rosszabb lesz.
2010. ápr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

borzasztó, a feléig jutottam.

inkább megnéztem filmen, hogy megtudjam miről szól, az tűrhető volt

2010. ápr. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
én is kiolvastam 11 évesen, de nemigen fogtam fel, szerintem később kellett volna ezt feladni.Filmen jobb volt,könyebben érthető.Utáltam a kötelezőket, hülyeségnek tartom így utáltatják meg a gyerekekkel az olvasását. Most felnőttként 11 évvel később imádok olvasni.
2010. ápr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem elég sokan vannak olyanok, köztük én is. Ne magadból indulj ki. :D
2010. ápr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Persze hogy vannak, tudod sok művelt és értelmes ember létezik, a látszat ellenére:) Nekem tetszett az Egri csillagok amúgy. 18/L
2010. ápr. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A lényeg: 52 éves 2 gyerekes anya vagyok. Nektek most is ugyanazok a kötelezők, mint nekem volt 40 éve!!! Azóta nem íródtak új regények? (most nem említem Sorstalanságot, mert az is barom volt, aki ezt kötelező olvasmánnyá tette, gyomor és erős idegrendszer kell hozzá) Arra voltam kíváncsi, hogy mi az általános vélemény. Kár, hogy az oktatásban illetékesek nem olvasság az ilyen oldalakat. Tudomásul kellene venni, hogy ez már egy 2. esetleg 3. generáció. A versekkel ugyanem a helyzet. A régi regények, versek szövegét már meg sem értitek, annyira más a nyelvezete. Mint ahogy az én anyukám sem ért a PC-hez, 80 évesen. Nem átíratni kellett volna szerencsétlen regényeket, hanem váltani. Nem azt mondom ezzel, hogy ne tanítsanak erről az iskolákban, azért jó tudni, hogy volt régen is irodalom, képzőművészet stb, de ezek talán már nem a mai fiataloknak szól. 40 éve nekem is tetszett, de mi a pöttyös és csíkos könyveken nőttünk fel, a fiúk meg Karl May indiánkönyvein. Az én lányaim is épp így kínlódtak ezekkel a könyvekkel, pedig szeretnek olvasni.

Szóval egy kíváncsi anyuka vagyok, aki nem érti a magyar oktatást!

2010. ápr. 22. 12:49
 9/14 anonim ***** válasza:
Én elolvastam. Lehet, hogy 12 éves fejjel még nem annyira voltam érett rá. Azon a véleményen vagyok, hogy később kellene olvastatni őket, de mindenképpen maradjanak kötelezők. Nem rossz az Egri csillagok annyira. Sőt, szerintem filmen is érdemes megnézni. Akárcsak A kőszívű ember fiait. Középiskolában szerintem sokkal rosszabb könyveket is el kellett olvasni. Nekem speciel egy sem tetszett ott. Még a Rómeó és Júlia, de azt meg nehezen olvastam a nyelvezete miatt. Valamit olvasniuk kell a gyerekeknek, különben mindegyik számítógépen felnövő kockuló wow-os robot lesz...
2010. ápr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A félreértések elkerülése végett: nem az a gond, hogy vannak kötelező olvasmányok, hanem az, hogy ugyanazok, mint 40-50 évvel ezelőtt. Természetesen legyen benne a tananyagban, azért az alapműveltséghez illik tudni, ki volt Arany, Petőfi, Jókai, Gárdonyi, Mikszáth, Shakespeare stb... Azt viszont nem hiszem, hogy ez alatt az idő alatt nem születtek olyan művek, amelyeket a mai generáció is megértene, és szívesebben olvasná. Ha érdekli, mindenki elolvashatja a régi klasszikusokat, lehetőség van rá. Ha a történelemkönyvekben már az elmúlt 20 év történései benne vannak, miért nem lehet az irodalomnál is frissíteni? És itt nem Harry Potter könyvekre gondolok. Feltételezem, hogy születtek értékes regények, versek is.
2010. ápr. 23. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!