Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi az Etika főnévnek az...

Mi az Etika főnévnek az ellentett szava?

Figyelt kérdés

ÍGY ÉRTEM -> pl.: fekete - fehér


NEM ÍGY ÉRTEM -> pl.: etika - etikátlan



2016. szept. 2. 11:15
 1/7 anonim válasza:
53%
Főneveknek nincs ellentéte. A mellékneveknek van,a példádban a fekete-fehér ellentétpár is rossz,mert ezek melléknevek.
2016. szept. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Mi az almának az ellentett szava, ez kb. ilyen.

Az első jól írta, főnévnek nincs pontos, egy szóban leírtható, köztudatban elfogadott ellentéte.

2016. szept. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ne lenne főnévnek ellentéte?


pl.: szimpátia- antipátia


Minden melléknévből képzett főnévnek van ellentéte, amennyiben a melléknévnek magának is van. (Pl. annak, hogy sárga, nincs.) És vannak társadalmilag kialakult ellentétek is, pl. sokak szerint a kék ellentéte a piros vagy a zöld, ez attól függ, van-e jogsijuk, vagy írtak-e a suliban olyan vastag kék-piros ceruzával.


Az etika ellentéte az etikátlanság szerintem.

2016. szept. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
további példa főnévi ellentétre mondjuk a sötétség, világosság, jóság, rosszaság
2016. szept. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kivétel erősíti a szabályt! :D

Akkor fogalmazzunk úgy, hogy valamilyen állapotot leíró főnév esetén van a kivétel Ami részben mellékneves hatású.

2016. szept. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez nem kivétel. Mármint nem kötekedni akarok, de kivétel az, amiből nincs olyan sok, illetve nincs szabálya. Ennek van szabálya, hiszen főnévképzőket pakolgatsz rá. Működő rendszer.
2016. szept. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Elnézést a melléfogásért máskor igyekszem odafigyelni rá, és köszönöm nektek #2 és #3 hogy az elsődleges kérdésre is válaszoltatok ment a zöld.


+ (tudom korábban rosszul fogalmaztam) de nem az etika szó ellentétes szavát, hanem a szó mögötti tartalomnak az elletettjét keresem egy szóban/szakkifejezésben, ami nem az etika szó egyik tagadó alakja.

2016. szept. 2. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!