Lenkin kérdése:

Tudnátok nekem ebben segíteni? : 2 (^x+1) +2 (^x+2) <=12

matek matematika

2016. szept. 2. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:

2^(x+1)+2^(x+2)=12--->ez lenne az egyenlet?

Az x+1 és az x+2 az hatványkitevőben van?

2016. szept. 2. 13:34
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen!
2016. szept. 2. 13:35
 3/4 anonim ***** válasza:

2*2^x+2^2*2^x<=12

2^x(2+4)=<12

2^x*6=<12

2^x=<2

2^x=<2^1

x=<1

2016. szept. 2. 13:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt azért illik odaírni, hogy a 2^x szigorú monotonitása miatt nem fordul a reláció mert ha ugyanezt az egyenlőtlenséget 2-es alap helyett 1/2-del játszottuk volna el, akkor a végén fordulna a reláció, mivel az szigorúan monoton csökkenő.


Tanács: az ilyen egyenlőtlenségeknél mindig lehet úgy variálni, hogy az alap nagyobb legyen 1-nél. Mindig törekedj arra, hogy így legyen, így nem futsz bele olyan hibába, hogy nem figyelsz a reláció fordulására.

2016. szept. 3. 00:25