Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van 3 doboz ("A", "B", "C"),...

Van 3 doboz ("A", "B", "C"), az egyikben pedig van egy labda. A dobozokon lévő feliratok: A:A labda nem a B-ben van. B:A labda nem ebben a dobozban van. C:A labda ebben a dobozban van. A feliratok között van igaz is, hamis is. Melyikben van a labda?

Figyelt kérdés

Szétbontva, ha úgy könnyebb:

Van 3 doboz("A", "B", "C"),az egyikben pedig van egy labda.

A dobozokon lévő feliratok:

A:A labda nem a B-ben van.

B:A labda nem ebben a dobozban van.

C:A labda ebben a dobozban van.

A feliratok között van igaz is, és van hamis is.

Melyikben van a labda?



2016. aug. 19. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:

A:A labda nem a B-ben van. - > marad A,C

B:A labda nem ebben a dobozban van. -> marad A,C

C.A labda ebben a dobozban van. -> marad C


Na most, ha A vagy B nem igaz, akkor egy se marad,mert nincs közös,de ha kell lennie valahol a labdának,akkorcsak C a hamis és akkor A dobozban van..


De persze lehet én nem értem a kérdést jól..

2016. aug. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A-ban van.
2016. aug. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, persze feltéve,ha csak egy lehet hamis,mert ha több is,akkor akárhogy:)
2016. aug. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyszerű I-H-val elkezded felírni az eseteket, és hamar rájössz a jóra.

Pl.

C: Hamisra tippeltem, akkor B lehet igaz vagy hamis, ha hamisra tippelem akkor az A-nak feltétlenül igaznak kell legyen, de azt mit is jelentene?

Azt, hogy nincs a c-ben, de ott a b-ben, és az a szerint meg mégsincs ott a b-ben, így nem igaz.

Azonban ha a C hamis, B igaz, akkor a tény, hogy c-ben nincs, b-ben sincs, és így az A is megkaphatja újra az Igaz jelzőt, ami szerint nincs a c-ben, sem a b-ben 2x megerősítve. Így nyugodtan lehet az A-ban.

2016. aug. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2016. aug. 19. 14:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Lényegében csak 2 felirat van, nem három, mert az A és B dobozokon lévő effektíve ugyanazt jelenti. Tehát vagy mindkettő igaz, vagy mindkettő hamis. Hamis azonban nem lehet, mert akkor a feladat kiírása szerint C-nek igaznak kellene lennie, ami ellentmondást szül. Vagyis csak az lehet, hogy A és B igaz, C hamis, így a labda az A dobozban van.
2016. aug. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! :)
2016. aug. 19. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!