Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az xOy derékszögű koordináta-r...

Az xOy derékszögű koordináta-rendszerben adottak az A (2,4), B (1,1), C (3, -1) pontok. Számítsd ki az ABC háromszög A csúcsából húzott oldalfelezőjének hosszát?

Figyelt kérdés

2016. szept. 7. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Kiszámolod a BC oldal felezőpontját, ez legyen F, majd az A és F pontokra felírod az egyenes egyenletét.
2016. szept. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt es kezdem erteni ,de ki tudnad jobban fejteni a feladatmegoldast ? Azt nagyon megkoszonnem.
2016. szept. 8. 07:25
 3/5 vurugya béla ***** válasza:

Valamit elírtál. Ez így nem értelmes.

Van A-ból induló súlyvonal (ennek van hossza, mert egy A végpontú szakasz)

Van A-ból induló szögfelező (ennek van hossza, mert egy A végpontú szakasz)

Van a BC oldal felezőmerőlegese (ez nem is halad át az A csúcson, ez egy egyenes, ennek nincs hossza)

Kérlek, pontosan írd ide a feladat szövegét, hogy mit kell csinálni.

Az előző válaszoló a súlyvonal hosszának kiszámolásában akart segíteni.

2016. szept. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pontosan masoltam le, es bocsanat a kellemetlensegert ,de ezt egy erettsegi tetelbol masoltam be ,szoval nem hinnem hogy hibas lehetne, habar akarmi lehetseges....
2016. szept. 10. 21:48
 5/5 vurugya béla ***** válasza:

Akkor sincs olyan, hogy csúcsból induló oldalfelező...

Láttam már sok hibás érettségi segédanyagot a neten.

Az A csúcsból induló súlyvonal hossza egyébként 4 egység, mert a BC oldal felezőpontja F(2;0).

2016. szept. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!