Kérlek ne csak a választ írd le hanem a magyarázatot is. (? )


1,Egy csomag 32 lapos magyar kártyából kihúzunk két lapot úgy, hogy az elsőnek kihúzott lapot a húzás után nem tesszük vissza. Hány esetben lesz a kihúzott lapok között legalább egy király?


2,Egy csomag 32 lapos magyar kártyából kihúzunk két lapot úgy, hogy az elsőnek kihúzott lapot a húzás után visszatesszük.Hány esetben lesz a kihúzott lapok között legalább egy ász?


3,Egy csomag 32 lapos magyar kártyából kihúzunk két lapot úgy, hogy az elsőnek kihúzott lapot a húzás után nem tesszük vissza. Hány esetben lesz mindkét kihúzott lap ász?


2016. szept. 11. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Fuggvenytablazatban benne van a keplet. Onnan meg mar csak meg tudod oldani, nem?
2016. szept. 11. 18:13
 2/4 A kérdező kommentje:
Valoszinuleg azert irtam ide mert nem tudom megoldani.
2016. szept. 11. 18:37
 3/4 anonim ***** válasza:

1) Könnyebb kiszámolni azt, amikor nincs király.


4 király van, és 28 más kártya

Ha nem húztunk királyt, akkor az egyéb 28 kártya közül húztuk mindkettőt. Vagyis 28*27=756 (Mert nem tettük vissza a kártyát, tehát másodszor 27 kártya közül kell 1-et húzni (27 alatt az 1))

756 esetben nem lesz király a lapok között. Ezt ki kell vonni az összes esetből, hogy megkapjuk azokat az eseteket, amikor legalább egy király van a kihúzott lapok között.

Összes eset: 32*31=992

Tehát 992-756=236 esetben lesz király a kihúzott lapok között.


2) Az előbbi logikával:


4 ász, 28 egyéb

28*28=784

Összes eset: 32*32=1024

1024-784=240


3) 4*3=12

2016. szept. 11. 18:54
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!!:)
2016. szept. 12. 07:06