Hogy osszam fel a kört? (többi lent)

Figyelt kérdés
Egybevágó részekre kéne úgy hogy legalább 1 olyan legyen amelyik nem ér a kör középpontjához(állítólag 12 részre lehet(6 érintkezik és 6-nem))ja és lehetőleg úgy hogy egy 9.-es meg tudja magyarázni

2016. szept. 13. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Erősen kétlem, hogy ez lehetséges. Ha valami egybevágó, akkor ugyanazokkal a fontos tulajdonságokkal rendelkezik.

Az a rész, amelyik érintkezik a középponttal, nem lehet egybevágó azzal, ami nem érintkezik.

2016. szept. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 2*Sü ***** válasza:
0%
Nem lehet egy kört felosztani úgy, egyenlő részekre, hogy a részek kiadják a kört – ne legyen maradék, selejt –, és a részek szélének egy része ne a kör szélének egy része lenne. Bizonyítani nem tudom, hogy lehet-e, de nincs rá ellenpélda, és úgy logikusnak tűnik érzetre ez a megállapítás.
2016. szept. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de amúgy fel lehet osztani(pedagógus egyetemen pl ilyen feladatot kaptak a matek szakosok)
2016. szept. 13. 19:47
 4/8 Fibonacci ***** válasza:
100%
2016. szept. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 2*Sü ***** válasza:

#4: Gratulálok! A megoldást látva kicsit megdöbbentő számomra, hogy nem láttam ezt kézenfekvő megoldásnak. Hiába no, a megérzésekre nem szabad hagyatkozni.


Elnézést a hibás válaszért, még ha azt feltételesen, sejtésként is fogalmaztam meg.

2016. szept. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2016. szept. 15. 21:28
 7/8 dq ***** válasza:
ezt én is megkaptam 9-ben :D
2016. szept. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez a 90-es években valamikor a KöMaL címlapján is szerepelt egy évig. Valami városi legenda szerint egy diák találta a megoldást, előtte nem volt a köztudatban ilyen felosztás.

(Mármint, hogy egybevágó részekre kéne úgy hogy legalább 1 olyan legyen amelyik nem ér a kör középpontjához.)

2016. szept. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!