Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szerkessz szabályos 6-szöget...

Szerkessz szabályos 6-szöget amely laptáva 4 cm! Mekkora a területe és az oldalmérete?

Figyelt kérdés
valaki tudna segíteni mert nem igazán értem
2016. szept. 18. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Tényleg van olyan szó, hogy laptáva?


Na. Rajzolj csak úgy, kézzel egy hatszöget. Megvan? Akkor írd mindegyik oldalához, hogy 4 cm, és hidd is el. Szabályos hatszög, tehát a szemközti oldalai párhuzamosak.

Az oldalméret az a kerülete? Vagy mi? Hát a kerülete 6x4 cm, mivel hat darab oldala van, és mindegyik 4 cm.

Ha az oldalméret az, hogy milyen széles papírcsíkra férne rá egy ilyen, akkor kicsit bonyolultabb. Meg a területét is ki kell számolni. De legalább elképzelni már tudod?

2016. szept. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jaaaaaaaa, nem is az oldala 4 cm, BOCS, BOCS, BOCS!!!!!!!!!!!!!! :)))
2016. szept. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy ábrával segítek:

[link]

Látod a szabályos háromszögeket? Azoknak tudod a méreteit?

2016. szept. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 nem tudom a 3szög méreteit
2016. szept. 18. 18:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy szabályos háromszög magasságát berajzoltam. (Az a laptávolság fele, 2 cm)

Minden szabályos háromszöget kettévágva a magassággal keletkezik egy 30, 60, 90 fokos háromszög, melyben az oldalak aránya 1, 2, négyzetgyök 3. Ezt kell jól megérteni, akkor megvan minden oldal.

2016. szept. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Le is rajzoltam, amit az előbb leírtam:

[link]

Megérteni neked kell!

2016. szept. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!