Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az normális, hogy 22 évesen...

Az normális, hogy 22 évesen alig emlékszem a háziolvasmányokra? Más is így van?

Figyelt kérdés

Alig két-három kötelező háziolvasmány cselekményét, szereplőit tudnám elmondani, a többiből csak valami halovány foszlányok rémlenek, pedig mindent kiolvastam, jegyzeteltem, jelesre feleltem belőlük stb. Igaz nem voltak kedvenceim, lehet ezért sem tárolta a memóriám.


Na de kiváncsi vagyok, hogy ezzel más is így van?


2016. szept. 19. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem is az a lényege, hogy tudd ki-kicsoda az Egri csillagokban, hanem hogy a korról és stílusról kapj egy kivonatot - azt nem fogod tudni elfelejteni. Jókai körülményes, többmondatos leíró jellemzéseit sem azért oktatják, mert művészetileg érdekes volna, hanem mert pár szó megmarad az emberekben.
2016. szept. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is minden ilyesmit elfelejtek. De nem aggódom, mert ami tényleg érdekel, abban éles a memóriám. Talán csak erősebben szelektálsz te is a lényeges/kevésbé lényeges emlékek közt.
2016. szept. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Camorri válasza:

Ne aggódj én se emlékszem sokra belőlük.

Szereplőket szinte sehol se tudom elmondani.

Mondjuk én világéletemben utáltam az olvasást. Annyi hogy az utóbbi időkben elkezdtem olyan könyveket olvasni amik tényleg érdekelnek (Darren Shan könyvek) és azoknak minden mozzanatára emlékszem.

De teljesen normális hogy az akkor "divatos" könyveket mi már nem tudjuk olyan átéléssel olvasni. Egyszerűen más idők járnak manapság.

20/F

2016. szept. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem muszájból olvastad volna akkor emlékeznél! :)
2016. szept. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!