Matematika házinak a mértani sorozatot kaptuk. Valaki eltudná magyarázni, hogyan kell megoldani?


Egy mértani sorozat hatodik tagja 100,nyolcadik tagja 400.

Mekkora a sorozat második tagja?


2016. szept. 19. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

a6 = 100

a8 = 400


a7 = q * a6

a8 = q * a7 = q * q * a6


a8 = 400

a6 = 100


400 = q * q * 100 = q² * 100

q² = 400 / 100 = 4

q = 2


E l l e n ő r z é s :

a6 = 100

a7 = 2 * 100 = 200

a8 = 2 * 200 = 400


a5 = a6 / 2 = 100 / 2 = 50

a4 = a5 / 2 = 50 / 2 = 25

a3 = a4 / 2 = 25/2 = 12,5

a2 = a3 / 2 = 6,25


E l l e n ő r z é s :

a2 * q^(6-2) = 6,25 * 2^4 = 6,25 * 16 = 100

a2 * q^(8-2) = 6,25 * 2^6 = 6,25 * 64 = 400

2016. szept. 19. 19:54
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,sokat segítettél!
2016. szept. 20. 13:31