Tudnatok segiteni? Kemia

Figyelt kérdés

1,

Ird az alabbi allitasok melle annak az anyagnak a betujelet amelyikre jellemzo!


A,levego

B,viz

C,vas

D,mindharom


1.reszecskekbol epul fel. A,B

2.azonos atomok halmaza.C

3.reszecskei szobahomersekleten egymas mellett szabalyos rendben helyeszkednek el.C

4 ebben az anyagban a reszecskek kozotti osszetaro ero szobahomersekleten elhanyagolhato.

5. Szobahomersekleten kiristalyracsot alkot.

6.ezt az anyagot azonos molekulak epitik fel.

7.a vizmolekulat ket oxigen atom es egy hidrogen atom epiti fel.

8.az oxigén molekulak ket atomosak

9.reszecskei allandoan mozognak.

10. Az oxigenatomokat a golyomodell piros szinnel jelzi.

11.

Ezt az anyagot atomok epitik fel,molekulat nem tartalmaz.

12.benne tobb fele molekula is talhato

13.reszecskei egymason elgordulnek.

/koszi mindenkinek aki valaszol/❤


2016. szept. 24. 17:00
 1/1 anonim válasza:

1., Minden részecskékből épül fel, ami körülvesz minket. D


2., A levegő különböző anyagok halmaza, a vízben is különböző atomok vannak (H, O), a vasban csak vasionok C


3., A vasban fémrács van, ami nagyon rendezett, a levegő gáz halmazállapotú, a részecskék csak ütköznek egymással, teljesen összenyomhatóak, a vízben egymáson elgördülnek, az annyira nem szabályos szerintem. C


4., A levegő összenyomható, a víz és a vas nem. A levegő részecskéi között szinte nincs is vonzás. A


5., Szobahőmérsékleten: vas: Fémrács, víz: Molekularács, levegő: Kb semmi. A vasat lehetne beleírni, mert kristályos anyag (nem amorf) - ügye ez a két típusa van a szilárd anyagoknak C


6., A vízben ugye H2O molekulákban vannak, tehát itt a válasz B

(a vasban fématomok, a levegőben különböző molekulák: N2, O2, CO2, stb)


7., A vízmolekula ugye 2 H-atomot és egy oxigénatomot felépítő molekulák találhatóak - a kérdésben lévő állítás nem igaz.


8., O2 - Oxigén molekula => :O:-:O: Mivel a molekulákban a nemesgáz állapotra törekednek az atomok, 2 O atom kapcsolódásával érik el az O atomok (az O-nak eredetileg 6 van). Ez igaz.


9. Levegő: Egymással ütköznek (pl a tea illatát a konyhából már a nappaliban is érzed), a vízben is mozognak (pl ha beleöntöd a szörpöt, egy idő után elkeveredik), a fémek pedig rezgőmozgást végeznek, tehát mozognak, mert rezegnek, de ez nem helyváltoztató mozgás. D


10. Ezt pontosan nem tudom, nincs itt elöttem egy modell, de ha a modellen 3 kis gömb van, akkor válaszd ki azt a színt, amelyikből csak egy van, az lesz az O.


11., Csak a vasra igaz (ezt már magyaráztam korábban).


12., Csak a levegő (ezt is magyaráztam).


13., A gázrészecskék egymással ütköznek, a cseppfolyósban egymáson elgördülnek, a szilárdban pedig helyhez kötött rezgőmozgást végeznek. A helyes válasz tehát a B. :)


18/L

2016. szept. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!