Hatványozás (? ) Matekosok előnyben


Segítenétek ebben a házi feladatban? Hatványozás, de én rohadtul nem vágom ezt.

[link]


2016. szept. 25. 13:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1, Mondjuk ha értelmezed, hogy ezzel mi lehet a feladat (hozzuk egyszerűbb alakra gondolom), akkor mindjárt egyszerűbb.. Hatványozás azonosságait kell alkalmazni, ezeket itt: [link] megtalálod. Nem írnám le végig...


2, Azt kell tudni, hogy az n-edik gyök valójában 1/n-edik hatványra emelés, vagyis a jobb oldali kifejezés nem más, mint 3^(17/4). Mivel a 3^x függvény szigorú monoton nő, így az lesz nagyobb, amelyiknek a kitevője nagyobb, a 4 és a 17/4 közül pedig a 17/4 a nagyobb, tehát a jobb oldal nagyobb.

2016. szept. 25. 14:11
 2/11 anonim ***** válasza:
Apró megjegyzés, az "órai munkában" (vagy nemtom mi van előtte, gondolom az) a 2^(-1) -3 nem éppen 2^3. Ott az a -3 gondolom kitevőben akart lenni (mivel hogy (a^n)^m = a^(n*m), azonban 2^(-1)-3 = 0.5-3=-2.5, ami nem 8).
2016. szept. 25. 14:19
 3/11 anonim ***** válasza:
A 0-adik feladatod nincs befejezve. Az első = jó, de utána következne egy 8-al való egyszerűsítés és az =2³=8. Az első feladatnál a jobb felső sarokban nem látom a kitevőt rendesen -3 vagy -8. (A mobillal készült fényképeknek az az egyik hátránya, hogy az árnyékban lévő számjegyek nehezen olvashatók.) Tegyük fel, hogy -3-ról van szó. Tehát (a⁻¹²b¹²)·(a⁻⁹b³)/(b¹²·(a¹²b⁻⁹))=(a⁻²¹·b¹⁵)/(a¹²b³)=a⁻³³b¹². A második feladatnál a másik kifejezés kitevője 17/4. Itt elegendő a kitevők összehasonlítása, és mivel 4<17/4, ezért a második kifejezés a nagyobb. Sz. Gy.
2016. szept. 25. 14:35
 4/11 anonim ***** válasza:
Korrekció a 2. feladtnál: (a⁻¹²b¹²)·(a⁻⁹b^3)/(b¹²·(a¹²b⁻⁹))=(a^(-21)·b¹⁵)/(a¹²b³)=a^(-33)*b^(12) Sz. Gy.
2016. szept. 25. 14:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom nekem a^9*b^-10
2016. szept. 25. 15:33
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én lépéseimet meg tudod érteni? Ha nem, írd le a te megoldásodat lépésenként. Gyakorlatilag minden lépés annak az 5-6 szabálynak az alkalmazásával jön ki, amire többek között a matekmummus kolléga is hivatkozott. Ha van matek könyved, akkor abban is megtalálható. Sz. Gy.
2016. szept. 25. 20:46
 7/11 anonim ***** válasza:

hát a tiéd nem értem de nálam így jött ki


(a12*b-12)*(a-15*b5)/

b12*(a12*b-9)


Ebból jön ki

a-3*b-7/

a12*b3


a-15*b-10 (nem a9 bocs:)

2016. szept. 25. 22:29
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem jó lenne ha ezt levezetnétek... már csak azért is mert én se értem hogy mit írtatok össze #@]8224-12 jelekkel.


Olyan számok jöttek ki nektek amik érthetetlenek hogy egyáltalán a hogy "A" hogy lehet a -33!!!!! -on...

2016. szept. 25. 22:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Azok a #-al kezdődő karakterláncok (például #179;) azért voltak, mert a GYK szerkesztője így reagál az unicode karakterekre. Konklúzió: a választ írok csak ott alkalmazzák ezt, ahol az szükséges.


Nézzük még egyszer a feladatodat. A számláló első tényezője (a^(-2)*b^2)^(-6)=a^(12)*b(-12), mert a kitevők összeszorzódnak.

A számláló második tényezője (a^(3)*b^(-1))^(-3)=a^( -9)*b^(3) hasonlóan az előbbihez.


Tehát a számláló a^(12-9)*b^(-12+3)=a^(3)*b^(-9), mert a kitevők összevonódnak.


A nevező első tényezője (b^(-3))^(-4)=b^(12), mert a kitevők összeszorzódnak.

A nevező második tényezője (a^(-4)*b^(3))^(3)=a^( -12)*b^(9) hasonlóan az előbbihez.


Tehát a nevező a^(0-12)*b^(12+9)=a^(-12)*b^(21), mert a kitevők összevonódnak.


Azután a törtnél kivonás miatt a^(3-(-12)*b^(-9-21)=a^(15)*b^(-30) eredmény adódik.

Sz. Gy.

2016. szept. 27. 15:24
 10/11 anonim ***** válasza:

Kmm a számláló nem (a^(3)*b^(-1))^(-3) hanem (a^(3)*b^(-1))^(-5!!!!)

Azaz ((a-15*b5))


A nevező 2. része pedig nem (a^(-4)*b^(3))^(3)

Hanem

(a^(-4)*b^(3))^(-3!!!)

tehát a12*b-9

2016. szept. 27. 18:39
1 2