Miért nem engedi a %-ot eltüntetni?

Figyelt kérdés

[link]


Kijelöltem egy %-ot tartalmazó cellát,és ki akartam törölni a %-ot ,de ezt írja ki.

Úgy is próbáltam,hogy kijelöltem,jobb oldalon rámentem a Keresésre,majd a Cserére,és a Keresett szöveghez írtam,hogy %,és a Csere erre -hez pedig semmit,és akkor is ugyan ezt az ablakot adja ki.


Kaphatnék segítséget? Hálásan megköszönném ! :)


2016. szept. 25. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért nem tudod eltüntetni mert a számformátum Százalékra van állítva.

Így tudod átállítani: Fent: Kezdőlapfül=> A beállítások címszó alatt van a 'Százalék' szó (látszik a képen is) kattints rá és válaszd a 'Szám'-ot.

2016. szept. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én úgy szeretném a százalékos értéket ,ahogy most is ott van,hogy pl az első maradjon meg 11,18-nak ..és ha amit írtál,átállítom,akkor nem az lesz . mert ha felül ,a százalékos értékek felett jelzem,hogy %,akkor nincs szükségem mindenhol kiírni...


Remélem,érthetően leírtam..

2016. szept. 25. 19:38
 3/3 Arp Du ***** válasza:

Sztem nem baj ha, mindenhol ott a % jel, és ha valaki csak átfutja a táblázatot, rögtön látja hogy %-ról van szó.

De így lehetne eltüntetni:

Az első cellában: 11,18%

Ha átállítom a "Százalék"-ot "Szám"-ra,

ezt írja ki a cellában: 0,11

és ezt írja ki fent a hosszú szerkesztő sorban:

0,1118

ezt a szerkesztő sorban átírod erre (megszorzod 100-zal):

=0,1118*100

vagy csak tizedesvesszőt viszed arrébb:

011,18


A cellákat egyenként átírod, (vagy egy új oszlopban az egész oszlop szorzása)

2016. szept. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!