Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Meddig kell megcsinálni az...

Meddig kell megcsinálni az Ötösöm lesz kémiát?

Figyelt kérdés
Teljesen a végéig? Sok helyen olvastam, hogy nem kell belőle minden, vagy hogy a 670. feladatig kell. Valaki tudja pontosan, hogy meddig kell átvenni, ha emelt érettségizni szeretnék belőle?

2016. szept. 25. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Vannak benne típusfeladatok, abból nem kell mindet megcsinálnod, hiszen nagyjából egyformák.

Egyébként a végéig érdemes, igen. Én anno végigcsináltam.

2016. szept. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a 670-esig csináltam meg mindet - ez meg is adta a kellő rutint:)) - Az utolsó fejezetek már nincsenek benne a követelményrendszerben (legalábbis a tavalyiban nem voltak benne), de nézz utána az oktatas.hu-n. Az már inkább egyetemi anyag (de van, hogy ott sem tanítják, szakfüggő).
2016. szept. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%

2.: Vegyésznek, vegyészmérnöknek, még bőven kevés is az és úgy, ahogy az Ötösöm lesz-ben van, viszont nagy segítség, ha az Ötösöm lesz példái mennek. Egyetemen sem lesznek sokkal nehezebb feladatok, ami a matekot illeti, ill. haladó kémiai számolások órán igen. Egyetemen inkább precízebben tanítják és használják, az alkalmazott mennyiségeket (mert a középiskolai anyagban van jó pár egyszerűsítés, ami helyenként el van "hallgatva"), ill. gyakorlatiasabb feladatok vannak.


Milyen szakra kell az emelt kémia?

Kétlem, hogy orvosoknál, gyógyszerészeknél kihagynák az elektrokémiai részeket (pl. galvánelemeket)..., vagy a pufferoldatokat (lévén az élő szervezet is az jórészt)...


Nem nagyon tudom, a 2-es Válaszoló mely egyetemi szakokra gondolt. Bölcsészeknél, viszonylag kevés Ötösöm lesz kémiából feladatra van szükség...

2016. szept. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: pl. egyes agrárszakokon nagyon kevés kémia van olyan helyeken is, ahol felvételi tárgynak elfogadják a kémiát is. De pl. a pufferoldatok sem voltak benne a tavalyi emelt követelményrendszerében - hogy az ideiben benne van-e, azt nem tudom.
2016. szept. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!