Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika leckében kellene egy...

Fizika leckében kellene egy kis segítség. (? )

Figyelt kérdés

Egy tehervonat sebessége 36 km/h, hosszúsága pedig 200 m. Egy személyvonat sebessége 72 km/h, hosszúsága 100 m. A személyvonat utoléri a tehervonatot, majd megelőzi azt. A személyvonaton ülő utas meddig láthatja a mellettük elhaladó tehervonatot?


Nekem 30 másodperc jött ki, de nem vagyok biztos benne. Valaki segítene? :)



2016. szept. 27. 17:41
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja igen azt nem adták meg a feladatban, hogy hol ül az utas ezért úgy gondoltam hogy az elejétől a végéig láthatja a tehervonatot.
2016. szept. 27. 17:44
 2/4 anonim ***** válasza:

A két vonat egymáshoz viszonyított sebessége számít.

ez 36km/h

Az utas 200m=0,2km hosszan fogja látni a tehervonatot, (mind1 milyen hosszú a személyvonat ha egy ugyanazon utasról beszélünk és az egy helyben ül.) Igaz hogy az utas ki is hajolhat az ablakon és akkor ki tudja hogy meddig látja.



ez időben pedig: t=s/v=0,2km/36km/h=0,005556óra -> 20 mp


minthogy 1 óra 3600mp


Ha viszont az a kérdés hogy a személyvonat utasai meddig láthatják a tehervonatot (beleértve a masinisztát is) akkor neked van igazad.

2016. szept. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha mondjuk a masiniszta is csak oldalra lát ki :DDDD
2016. szept. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen igen az idő volt a kérdés!! Bocsi hogy ez nem volt egyértelmű :D Köszi a segítséget!
2016. szept. 27. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!