Matek - hogy kell megoldani az ilyen feladatokat?


például:


2^x+3 + 2^x+1 = 10


és


10^x+1 - 4*10^x - 3*10^x-1 = 570


2016. okt. 4. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezeket kell csak alkalmazni:

a^(b+c) = a^b * a^c

a^(b-c) = (a^b)/(a^c)


Így például az első feladat:

2^3 * 2^x + 2^1 * 2^x = 10

8*2^x + 2*2^x = 10

10*2^x = 10

2^x = 1

x = 0


Másikat ugyanígy.

2016. okt. 4. 17:59
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :)
2016. okt. 4. 18:02
 3/4 A kérdező kommentje:

És ha + helyett - van?


pl.

5^x+4 - 5^x+2 = 24

2016. okt. 4. 18:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát akkor nyilván kivonod őket majd egymásból, miután átírtad a két tagot az a^(b+c)=a^b * a^c azonosság szerint.
2016. okt. 4. 18:17