Ezt hogy kéne megoldani? SOS


Ez a fizika házi és holnapra kell de nem értem pls segítsetek.


5. A vörösréz sűrűsége 8900kg/m3 (kg per köbméter) Mekkora a tömege egy 0.2m3 térfogatú vörösréz tömbnek?


6.Mekkora a tömege egy 20dm3 térfogatú ólomnak? (Használd a táblázatot) [link]



8. Mekkora a térfogata 1400kg olajnak?



#fizika #7. osztály #nemtanultuk
2016. okt. 6. 16:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezek legalapabb feladatok a sűrűséghez, egy képletet kell használni.

Ró = m/V

illetve át is kell rendezni

m = Ró*V

V = m/Ró

A táblázatból kinézed a Rót

2016. okt. 6. 16:51