Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hány számjegyet kéne leírnom...

Hány számjegyet kéne leírnom ha megatonnában szeretném meghatározni az ősrobbanás mértékét?

Figyelt kérdés

2016. aug. 28. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ha még centipoáz per köblábban!
2016. aug. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2*Sü ***** válasza:

> az ősrobbanás mértékét


Milyen mértékét, azaz pontosan melyik tulajdonságát, és milyen mértékegységben?

2016. aug. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mojjo ***** válasza:

Ez a kérdés nem értelmezhető, az ősrobbanás nem egy valódi robbanás volt, nem felrobbamt valami a térben (és időben), hanem a téridő kezdett robbanásszerűen tágulni. Az így létrejött anyag és energia teljes energiamérlege pedig jó eséllyel nulla:

[link]

2016. aug. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Shai-Hulud ***** válasza:
0%

A "mega" milliót jelent, értéke 10^6.

A megfigyelhető világegyetem tömege 3·10^52 kg, ez 3·10^49 tonna, vagyis 3·10^43 megatonna.

Mivel az ősrobbanás során a a keletkező anyag teljes egészében energiaként volt jelen, az biztos, hogy a robbanás teljes energiája nagyobb volt, mint 3·10^43 megatonna.

2016. aug. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mojjo ***** válasza:
100%
@4: jajj. Robbanások során felszabaduló energia meghatározásánál a megatonna nem a robbanás energiájának tömeg-ekvivalenciáját jelenti, tehát nem m = E/c^2, hanem azt hogy hány millió tonna TNT felrobbanásának erejével egyenlő az adott robbanás ereje. Egyrészt. És ez irdatlan sok nagyságrend tévedést jelent. Másrészt a világegyetem leggyakoribb részecskéi a fotonok, amiknek energiája van, de tömege nincs, ezeket teljesen kihagytad: ez újabb pár nagyságrend. De a legjobb, hogy mindez nem is számít, mert, ahogy írtam, meg linkeltem is, esélyes, hogy az energiamérleg nulla. Nagy nulla, zéró, semmi. De ha nem is így lenne, akkor sem lenne értelme a számolgatásnak, ugyanis a látható világegyetem a teljes világegyetemnek nem tudjuk, mekkora része. A világegyetem görbületének jelenlegi méréseiből viszont legvalószínűbben az következik, hogy a teljes világegyetem végtelen. Ha nem lenne nulla az energiamérleg, ez ugye tudjuk mit jelentene, mennyi energia is kéne hozzá? :)
2016. aug. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!