Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem tudom megcsinálni amatek...

Nem tudom megcsinálni amatek leckét segítenél? Oldd meg a következő egyenleteket! Alaphalmaz Q. x-x ketted (törtbe csak úgy nem lehet kiírni) =3 nagyon megköszönném ha segítenél

Figyelt kérdés
2010. ápr. 25. 10:58
 1/4 Silber ***** válasza:

Nem tudom, mit szeretnél mondani azzal, hogy a Q az alaphalmaz (bár lehet a további számításaidhoz kell, nem tudom). Ha leredukáljuk akkor kapjuk ezt az egyenletet:

x-x/2=3 /*2

2x-x=6

x=6

2010. ápr. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm
2010. ápr. 26. 06:38
 3/4 anonim ***** válasza:

amit leírtál az nem jó, hiszen ha beszorzol 2-vel akkor minden tagját szorozni kell nem csak az első x-t.

2*(x-x)=2*3

2x-2x=6

0=6


Gondolom az hogy a Q az alaphalmaz, annyit jelent hogy a megoldás a racionális számokhoz tartozik.

2010. ápr. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
hopp előző kommentemet elnéztem, most látom hogy csak az egyik X van osztva 2vel. szall sry
2010. ápr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!