Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Oknyomozó mítoszt kell írnom...

Lili Jekl kérdése:

Oknyomozó mítoszt kell írnom magyarórára és interneten is kerestem de nem találtam semmit, hol tudok ezeknek utána járni? irjatok példát is légyszi Ezek közül lehetett választani:

Figyelt kérdés

-miért hullanak a falevelek?

-miért változnak az évszakok?

-miért esik az eső?

-miért lett csonthéjas a dió?

nm azt kérem h írjatok egy egész fogalmazást hanem ötleteket szeretnék, fél oldalasnak kell lennie egy A4-es lapon!

ELKÉPESZTŐEN HÁLÁS LENNÉK HA TUDNÁTOK SEGÍTENI!


2016. okt. 7. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát sajnos legtöbbször nem adnak túl sok lehetőséget a kezünkbe, hogy valamilyen kreatív témában írhassunk.


Én a műfaj tulajdonságaiból indulnék ki mindenképp. Főképp az oknyomozóból. Én például most úgy gondolom az évszakosról tudnék többet írni, mert az globálisabb jelenség.


A fogalmazás szerkezete úgy nézne ki, mint valamilyen oknyomozás. Felvetem az évszak fogalmát, mint a környezet radikális megváltozását -pl egy nyár és tél közötti hőmérsékletbeli, tájbeli, és időjárásbeli különbségeket-


Ebből kitudnék indulni, hogy vajon miért is "jó" ez, milyen következményekkel jár. Például egy ilyen változó környezetben megtudom figyelni külső szemlélőként az egyedek, illetve az egyedcsoportok -mint egész fajok- viselkedését, alkalmazkodását a változó körülményekhez.


Ekkor viszont felvethetem azt, hogy mi a helyzet akkor, ha ez a külső szemlélő valóban létezik, és ez nem csak a környezet véletlen összjátéka. És itt jönne be a mítósz -nem szükségszerűen de ez is kell a feladat utasítása szerint-.


Például a görögi istenek, mint megfigyelők, akik az embert teremtették, mint kísérleti alanyt, és a környezetet mely változik. A legfontosabb, hogy saját képeikre teremtették az embert, viszont sokkal nagyobb számban, mint ahányan maguk az istenek vannak.


Így letudnak futtatni egy nagyszámú programot, amely megmutatja az emberek így végül maguk az istenek kreativitását, alkalmazkodását. Akár azt is belelehetne keverni, amit azt hiszem Montesqieu feltételezett, vagyis, hogy egy állam jogi / politikai berendezkedésére hatással van a földrajzi elhelyezkedés.


Mivel az emberek vérmérsékletét így végső soron a poltikai berendezkedését főképp az időjárás határozza meg -magas vérmérsékletű olaszok, nyugodt, megfontolt britek, kegyetlen, fagyos oroszok stb. stb.-


Szerintem ez bőven elég lesz egy fél lapra

2016. okt. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Így végső soron magukról tanulnak az embereken keresztül, vagy valamilyen hasonló végkövetkeztetést a végére biggyeszteni, a helyesírási / tartalmi bukfencekért pedig felelősséget nem vállalok.
2016. okt. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszi szepen:)
2016. okt. 9. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!