Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kezdő "gitárosnak" milyen...

Kezdő "gitárosnak" milyen gitárt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Hobbi szinten szeretnek vele foglalkozni. Egy Cort AD OPN vagy Ibanez V50NJ NA szerintetek jó választás lenne?

2016. okt. 9. 17:05
 1/9 anonim válasza:
Ez egy olyan kérdés amire csak te találhatod meg a választ mert mindenkinek más tetszik, a Cort gyenge minőségű az Ibaneznek rossz a hangja
2016. okt. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Te milyet ajánlanál?
2016. okt. 9. 17:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nemrég vettem a második gitárom (újrakezdéshez), én Cortot választottam (Cort Co-AF510M-OP lett a "nagy szerelem") - több hónapig gondolkoztam rajta, és sokakat megkérdeztem, az első válaszoló az első, akitől nem azt hallom, hogy a Cort ár/érték arányban az egyik legjobb választás egy kezdő számára.

(Az első gitárom nylonhúros volt, de akárki akármit mond, nekem túl széles volt a nyaka, akárhogy telt az idő, nem tudtam hozzászokni, és kényelmetlen volt gyakorolni rajta, részben ezért is hagytam fel akkor a gitártanulással (meg állandóan le is hangolódott, és valahogy a húrok sem álltak úgy kézre). A mostani acélhúrost igazán csupa öröm kézbe venni:))

Az Ibanezt nem ismerem, de nekem volt, aki ajánlotta volna, valahogy engem az nem vonzott, de ez persze teljesen szubjektív.

2016. okt. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Mojjo ***** válasza:
Elég Cort volt a kezemben, és elég sok embert ismerek, akik szintén használnak/használtak Cortokat és SOHA SENKI nem mondott még olyat, hogy "gyenge minőségű" lenne - mindenhol, mindenkitől csak a legjobbakat lehet a Cortokról hallani, és én i csak ezt tudom megerősíteni: adott árkategóriákban nagyjából verhetetlenek. Az első hozzászóló valószínűleg soha nem látott még Cortot közelről...
2016. okt. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Gipsz Jakab24 válasza:
Így van.A cortok ár érték arányban a legjobbak.Az ibanez alsó kategóriája hulladék.
2016. okt. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Waff ***** válasza:

Megerősíteni tudom a többieket. A Cort a saját kategóriájában a LEGJOBB. Bátran kijelenthető hogy ár/érték arányban verhetetlen a jelenlegi piacon.


Kis Off: Akinek nylonhúroson nem ment, és olyan apróságok elveszik a kedvét, hogy túl széles a nyak, nagy a húrtávolság stb... Azon egy acélhúros nemm segít. Nagy valószínűséggel sosem fog megtanulni gitározni, semmilyen szinten.

2016. okt. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os: kösz a biztatást! Biztos te tudod jobban, hogy a két gitárnak számomra milyen a fogása...
2016. okt. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Waff ***** válasza:

Nem bántásból írtam, sem a kedved nem akartam elvenni.

Csak sok 10-11-12 éves kis lurkó profi módon nyomja klasszikuson (legtöbbjük 4/4-essel) a kis kezével. Egyszerűen sosem értettem ezt a "túl széles a nyaka" nyafogást. Aki ilyeneket mond (na meg hogy "valahogy nem áll a kezemre a húr"...) abban semmi kitartás nincs, márpedig a gitározás tanulásához talán a legnagyobb mértékben a kitartás kell, és ez hosszú távon. Olyan nincs hogy túl széles a nyaka, meg túl kicsi a kezem....stb....Ha kitartó vagy, kellő gyakorlással rááll a kezed.

Peace!

2016. okt. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Akkor Cort lesz :)
2016. okt. 11. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!