2016. okt. 10. 16:54
1/1 anonim válasza:
millisiever
"Gyakran használt SI-prefixum a millisievert (1 mSv = 10−3 Sv = 0,001 Sv) és a mikrosievert (1 μSv = 10−6 Sv = 0,000001 Sv)."