Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tehetek? Rendeltem volna...

Mit tehetek? Rendeltem volna egy telefont az olx.hu-n az eladónak előre utaltam a pénzt. Amikor e-mailben számon kértem a telefon hollétéről törölte a hirdetést. A jofogas.hu-n is megtaláltam csak más telefonszámmal.

Figyelt kérdés
Megvan az átutalásról az igazoló szelvény. Vissza lehet vonni az átutalást?

#olx átverés
2014. máj. 16. 08:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Feljelentést viszont tehetsz. A banki utalás miatt ismered a nevét. Ez alapján el lehet indulni. (UtólagOkosKapitány komment: Ezért van mindenhol nagy betűkkel, hogy Ne utalj előre Soha. OLX-en még csak azt sem látod, hogy volt-e az illetőnek sikeres adásvétele. Oda minden boldog boldogtalan azt tesz fel amit akar. Senki sem ellenőrzi...)
2014. máj. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

mit tehetsz? erosen magadba nezel.


minden aprohirdetesi portalon ott van, hogy ismeretlennek NEM utalunk elore, mert rengeteg a csalo. ha ennyi eszed sincs, hogy egy total ismeretlennek, akirol azt sem tudod az orszag vagy Europa melyik reszen lakik, elore elutalod egy olyan termek arat, amit sosem lattal, megerdemled.


tehetsz feljelentest, de ha 50e alatt van az ara, meg csak eljarast sem fognak inditani.


fogd fel tanulopenznek, ennyi.

2014. máj. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
42%
Elolvastad az általános szerződési feltételeket? Segítek, első pont: SOHA SENKINEK NE UTALJ ELŐRE. Tudsz bármi értelmes indokot mondani , hogy miért tetted ezt mégis? Az már eleve gyanús ha valaki nem szeretne valamit feladni utánvétellel ilyen hülyeségekre hivatkozva , hogy jött már vissza csomag. Feljelentést tudsz tenni , de ha 50 ezer alatti amennyit buktál nem fognak érdemben foglalkozni az üggyel.
2014. máj. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért nem kell annyira ekézni a kérdezőt, több dolgot is vettem és adtam el az OLX-en előreutalással. Max 5000Ft-ig, ennyi még belefér nekem ha átvernek, hálisten még nem történt ilyen.
2014. máj. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!