Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tanuljam meg a verset?

Hogyan tanuljam meg a verset?

Figyelt kérdés
A walesi bárdokról lenne szó eddig 7 versszakot tudok . Hétfőre kell . (31 versszak)
2016. okt. 17. 19:46
 1/4 anonim válasza:

Haha, igen, azzal én is megszenvedtem.


Viszont verstanulással kapcsolatban tényleg csak a magolás az, amit javasolni tudok. Fontos még egyébként, hogy értsd a verset, próbálj meg olyan pontot találni benne, ami esetleg érdekel is (mivel ez egy történelmi jellegű vers, így hátha lesz valami esemény, ami kapcsolódik hozzá és érdekes a számodra), és úgy lényegesen jobban fog menni a dolog, mintha érdektelenül mondogatod csak.


Nem tanulhatatlan vers egyébként, nekem is sikerült meg is tanulni, és viszonylag gördülékenyen elszavalni; pedig nekem sem kenyerem a verstanulás.

2016. okt. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a walesi bárdok egy közkedvelt vers, hamar lehet tanulni, jól rímel :) oszd be ötösével a versszakokat például, tanuld meg az elsőt, aztán a másodikat, mondd el magadban az elsőt, és a másodikat, ha megtanultad a harmadikat, mondd el ezt a hármat, és így tovább, ha megvan az első ötös csoport, jöhet a következő, és utána egybe a kettő :)
2016. okt. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. okt. 18. 17:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Annak a versnek egy nagyon jól lüktető rímképlete van, így tallamos. Én magamnak csak mondogattam, rengetegszer felolvastam, de öcsémmel (tavaly tanulta) már rappelve taníttattam meg. Ő jobban befogadta így és jól szórakozott.

Mindenkinek más a módszere.

Nagyon jó lehet, hogyha felosztod napokra a versszakokat és hogyha megtanultál egyet, akkor előlről kezded az egészet felmondani, így ismétled is.

2016. okt. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!