Ti tudtok mondani ?, KÉT OLYAN SZÁMOT , MELYEK SZORZATUKKAL EGGYÜTT MIND A TÍZ SZÁMJEGYET. EGYSZER TARTALMAZZÁK. PL. 27×594=16038 ?

2016. okt. 19. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
9876543210*2, 1234567890*5, stb.
2016. okt. 19. 23:08
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

#1

Azért ez nem ilyen egyszerű, egyrészt mert nálad a második szorzó már szerepel az elsőben, illetve a feladat szerint a szorzat is beleszámít a 10 számjegybe, és nálad ez sem áll fenn.

2016. okt. 19. 23:23
 3/5 Fibonacci ***** válasza:
62%

27 * 594 = 16038

36 * 495 = 17820

39 * 402 = 15678

45 * 396 = 17820

46 * 715 = 32890

52 * 367 = 19084

54 * 297 = 16038

63 * 927 = 58401

78 * 345 = 26910


Érdekes, hogy a 16038 és 17820 kétszer is előfordul.

2016. okt. 20. 01:18
 4/5 Fibonacci ***** válasza:
Érdekelne, hogy mit rejt az a 47%, mely nem tűnik hasznosnak.
2016. okt. 21. 12:11
 5/5 dq ***** válasza:
Gondolom valami egész mást akartak megtudni (mit tudom én, Brazíliaváros egyes kerületeinek hulladékkezelési és csatornázási díjairól, vagy mondjuk rókaembriók csontjainak alakjának változásáról az elsõ pár hónapban), és nem hasznos számukra a válaszod?
2016. okt. 21. 13:09