Honnonan induljak ki, ha rendezni szeretném ezt az egyenletet Al + NaOh + H2o -> Na[Al (oh) 4] + H2?

Figyelt kérdés
Megvannak az együtthatók, de nem akarom bemagolni, nem tudom honnan indulhatnék ki?! vagy oxidációs számok alapján, nincs annál egyszerűbb??

2016. okt. 20. 20:45
 1/4 Milyen név nincs még válasza:
Megpróbálhatod úgy is, hogy megszámolod miből mennyi van egyik és másik oldalt, de ez csak akkor jó, ha van tipped az együtthatókra. Amúgy az oxidációs számokkal lehet.
2016. okt. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, azt próbáltam, de nem jutottam semmere, de azért köszi! :)
2016. okt. 21. 10:40
 3/4 Anonymus012 ***** válasza:

Al+NaOH+H2O->Na[Al(OH)4]+H2


Számoljunk mondjuk hidrogénre,arra a legegyszerűbb.

Bal oldalt van 3 a túl oldalt 6.

Akkor a bal oldalt változtassunk,de ne az NaOH-nál,mert akkor változik a Na is,és úgy rendezni az egyenlet nehezebb.

Rendezzük a víznél.


Al+NaOH+3H2O->Na[Al(OH)4]+H2

Ugye 2 nem volt elég,így vegyünk hármat,mert a túl oldat van elemi állapotú hidrogén is,tehát tudjuk csak azt változtatni,amit szeretnénk.

Bal oldalt van 7H jobb oldalt 6.

Kell még 1H a jobb oldalra.

Trükkösen megoldjuk,tört számot használunk.


Al+NaOH+3H2O->Na[Al(OH)4]+1,5H2

És a H-k mindét oldalt stimmelnek,mert 1,5*=3 ;)

És ugye minden más együttható is stimmel :)

2016. okt. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Huh kösszi szépen!! :D
2016. okt. 21. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!