Elzso kérdése:

Hogyan lehet megoldani ezt a feladatot, egyenlet felírásával?


Egy körpályán két versenyautót tesztelnek, amelyek egyenletes sebességgel róják a köröket. Az egyik 56 mp alatt tesz meg egy kört, a másik 63 mp alatt. Ha egyszerre indítják őket, akkor legközelebb mennyi idő múlva haladnak át együtt a rajtvonalon?

A 35 perc 28 mp múlva; B 58 perc 48 mp múlva;

C 8 perc 24 mp múlva; D 5 perc 4 mp múlva.



2016. okt. 23. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Keresd meg az 56 és a 63 legkisebb közös többszörösét!

56=2*2*2*7

63=3*3*7

LKKT:2*2*2*3*3*7=504s= 8 perc 24 mp

2016. okt. 23. 17:57
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2016. okt. 23. 18:31