Matekosok, jó logikájúak! Egyszerű fejtörő?

A testvérem és én összesen 63 évesek vagyunk. Én most éppen kétszer annyi idős vagyok, mint amennyi volt akkor, amikor én voltam annyi idős, mint amennyi ő most. Hány éves a testvérem most?
2010. ápr. 26. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
28:D
2010. ápr. 26. 20:36
 2/3 A kérdező kommentje:
Megtaláltam a google-n, 36 és 27.
2010. ápr. 26. 20:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyenletekkel:


x2: én most

x1: én "akkor"

y2: ő most

y1: ő "akkor"

a: ennyi éve volt az "akkor"


x2=y1*2

x1=y2

x1+a=x2

y1+a=y2

x2+y2=63

(5 egyenlet, 5 ismeretlen, megoldható)


x1+a=(y2-a)*2

x1+a=(x1-a)*2

tehát x1=3a

x2=4a

y2+x2=x1+x2=7a=63

ezért a=63/7=9

y2=x1=3a=27

y1=y2-a=18

x2=4a=36

x1=x2-a=27

2010. ápr. 26. 21:20