Mekkora felhajtó erő hat a 2kg tömegű fakockàra ha vízbe teszem és magàra hagyom?

A fa sűrűsége 850kg/m3


m=2kg

Sfa=850 kg/m3

F=v*S*g


Akkor az eredmény 20N lessz ?



2016. okt. 26. 17:39
 1/2 anonim válasza:
Igen mert a vízbe merülő test súlya megegyezik a kiszorított víz súlyával
2016. okt. 26. 17:53
 2/2 Arp Du ***** válasza:

ha úszik a vízen, felhajtóerő= kocka súlya (ellentétes irányúak, kiegyenlítik egymást)

a súlyerő: m*g=2*9,81=kb.2*10

2016. okt. 26. 18:59