Halmazok! Hogyan kell megoldani ezt a feladatott?


Osztály:34fő

Nèmetes:12fő

Angolos:13fő

Mindkèt nyelvet tanuló:3fő

Hány tanuló nem tanulja egyik nyelvet sem?

Holnap dolgozat ès sajnos órán nem tudtam meg èrteni (tudom, hogy nem nehèz feladat de sajnos nem èrtem)


2016. okt. 27. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Rajzolj fel egy két halmazos Venn-diagramot!


Belülről kifelé kezdd el kitölteni.

A metszetbe kerül 3, a csak angolt tanuló részre 13-3=10, a csak németet tanulóhoz 12-3=9

Eddig 3+10+9=22 elemet írtál be valamelyik halmazba, így 34-22=12 fő nem tanulja egyiket sem (ez kerül kívülre).

2016. okt. 27. 15:33
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm ìgy már èrtem
2016. okt. 27. 18:40
 3/3 A kérdező kommentje:
Szuper 4-es lett a dolgozatom
2016. nov. 19. 10:32