250cm3 réz-szulfát oldatba vaslemezt teszünk. Mekkora volt az oldat Cu2+ koncentrációja, ha a lemez tömegváltozása 825mg?

M(Fe)= 55,85 g/mol M(Cu)= 63,55 g/mol

2016. okt. 27. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első mindig a reakcióegyenlet:


Cu2+ + Fe --> Fe2+ + Cu


Feltételezzük, hogy a reakció teljesen végbement.



1 mól vas beoldódik, 1 mól réz kiválik, tehát a tömegváltozás : 63,55-55,85 = 7,7 g/mol


1 mól változásra 7,7 g

X mól változásra 0,825g


X= 0,825/7,7 = 0,107 mól


c= n/V = 0,107 mól / 0,25 dm3 = 0,428 mól/ dm3 = 0,428 mól/L = 0,428 M

2016. okt. 27. 21:59
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen!
2016. okt. 28. 10:03