Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok nekem segíteni?...

Tudnátok nekem segíteni? Kaptam egy csomó leckét a kúpra de ezeket nem tudom megcsinálni.

Figyelt kérdés

1. Mekkora az egyenes körkúp felszíne és térfogata, ha alkotója 72 cm, magasságának és az alaplap sugarának különbsége pedig 33 cm?


2. Mekkora az egyenes körkúp felszíne, ha térfogata 247 cm3, alkotója pedig háromszor akkora, mint az alapkör sugara?


3. Forgassunk meg szimmetriatengelye körül egy egyenlő szárú háromszöget, amelynek alapja 88 cm, szárai 125 cm hosszúak. Mekkora lesz a keletkezett forgástest felszíne és térfogata?


4. Egyenes körkúp palástja kiterítve 12 cm sugaró, 240fok középponti szögű körcikk. Mekkora a térfogata?


5. Egyenes körkúp felszíne 20 m2, az alkotók az alaplappal 35 fokos szöget zárnak be. Mekkora a kúp térfogata?



2016. nov. 1. 13:39
 1/3 A kérdező kommentje:
Az 5.-re sikerült rájönnöm, az nem kell :)
2016. nov. 1. 14:49
 2/3 dq ***** válasza:

1)

Ha a magassága h, akkor az alapja h+33 vagy h-33, erre felírva a Pitagorasz-tételt 2. fokú egyenlet h-ra, megoldod.


2)

Ha az alapkör sugara R, alkotója 3R, akkor magassága Pitagorasz-szerint gyök8 R. Veszel egy tetszõleges térfogatképletet, abból megkapod R-et, majd ebbõl meghatározod a felszínt.


3) az alapkör sugara 44 cm, az alkotó 125 cm hosszú lesz.. Igazából ebben még ismeretlen sincs.


4) az alkotó 12 cm hosszú, illetve az alapkör KERÜLETE:

> 2*12*pi*(240/360) cm

ebbõl megkaphatod az alapkör sugarát.

2016. nov. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged! :)
2016. nov. 4. 01:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!