Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mik ezekre a fizika feladatokr...

Mik ezekre a fizika feladatokra a pontos válasz?

Figyelt kérdés

1. Mágneses mezőben, elhanyagolható surlódás mellett egyenletesen mozgatunk egy vezetőt. Kell-e ehhez erőt kifejtenünk,ha

a) feszültség indukálódik,de áram nem folyik ?

b) az indukált feszültség hatására áram is folyik a vezetőben ? Válaszodat indokold!

2. Mágneses mezőben ,elhanyagolható surlódás mellett egyenletesen mozgatunk egy vezetőt. Kell-e ehhez erőt kifejtenünk,ha

a) az indukált feszültség hatására áram is folyik a vezetőben?

b) feszültség indukálódik,de áram nem folyik? Válaszodat indokold!


2016. nov. 5. 10:35
 1/2 dq ***** válasza:

A 2. kérdést elrontottad, ugyanaz lett mint az 1. Kérdés.


Nehéz kérdések.

1a) itt elõször töltésszétválás jön létre, utána olyan, mintha ponttöltéseket mozgatnánk. Az azokra ható erõ pedig merõleges a mozgás irányára, tehát, ha arra húzzuk amerre mozog, akkor 0-val lesz nehezebb húznunk.


1b) itt a töltések nem a húzás irányába mozognak, tehát a rájuk ható erõ sem lesz merõleges a húzásra. Simán lehet hogy lesz olyan komponense a rájuk ható erõnek, amit mi is megérzünk.


Bõvebben:

> [link]

2016. nov. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 dq ***** válasza:

Upsz. Amit írtam, az nagyon messze van a pontos választól. Utána kéne kérdezned egy (jobb) fizikushallgatónál, ha a pontos válasz érdekel.


(Abban sem vagyok biztos, hogy az én válaszom egyáltalán "jó")

2016. nov. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!