Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezekre a dinamikai feladatokra...

Ezekre a dinamikai feladatokra válasz?

Figyelt kérdés

Nekiálltam, de sajnos nem megy. Negatív kommentek (pl.: oldd meg magad, miért nem csinálod meg te, stb) kíméljenek.

1. Mekkora a térfogata annak az alumíniumból készült testnek, amelynek súlya 50 N? (Az alumínium sűrűsége 2,7 g/cm3)

2. Egy 8 kg tömegű testet 20 N nagyságú erővel húzunk. A test és a padló között a súrlódási együttható 0,15. Mekkora súrlódási erő lép fel? Készíts rajzot a mozgást befolyásoló erőkről! Mekkora az eredő erő? Mekkora gyorsulással mozog a test?

3. Egy 500 N/m rugóállandójú rugóra egy testet akasztunk, és megmérjük a megnyúlást: 5 cm (átváltani m-be!) Mekkora a rugóerő? Mekkora a rugóra akasztott test súlya és tömege?

4. Egy 1,2 m hosszú rúd az egyik végétől 50 cm-re van alátámasztva. Erre a végére egy 140 g tömegű testet akasztunk. Mekkora forgatónyomatékot fejt ki ez a test? Mekkora tömegű testet kell a rúd másik végére helyezni ahhoz, hogy a rúd egyensúlyban legyen?

13/L



2014. febr. 16. 16:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Segítek, de muszáj negatívan kezdenem. Ha nem vagy tisztában alapösszefüggésekkel, akkor azt először meg kéne tanulni. Ha nem tudod megoldani az első feladatot, akkor te egy szót sem tanultál. Ha belekezdtél volna, az elsőt mindenképpen meg kellett volna tudnod oldani. V(térfogat jele)= m/rhó. 5 kg-os a test, azaz 5000g-os, oszd le 2,7el, és cm3 megkapod a térfogatot. 2. A súrlódási erő, az mű×nyomóerő. 80 N nyomóerőt fejt ki a test, 0,15×80 N a súrlódási erő. Szorozd össze. A rajzot próbáld meg egyedül, itt abban most nem is tudok segíteni, de hat rá a súrlódási erő, a nehézségi erő, és a húzóerő. Az eredő erőt és a gyorsulást is kiszámolom én neked, de nem biztos, hogy érteni fogod, mert szögfüggvény kell hozzá, ráadásul az egész kiszámítás nem biztos, hogy olyan egyszerű egy 13 évesnek, pláne úgy ha tömegből nem tudod az általa kifejtett erőt kiszámolni, és fordítva, aztán nem bírod a képletbe behelyettesíteni, lásd 1. feladat. 3. Rugóerő: rugóállandó osztva a hosszváltozással. 500/0,05 N. A Newton III.ból következik, hogy ugyanekkora a súlya is, illetve a tömeghez oszd le az értéket 10-el. Ha eddig világos, akkor jelezz, mert ha igen, akkor azt gondolom meg tudod csinálni már egyedül a 4.-est, hogy gyakorolj is egy kicsit. Ha akarod, befejezem a 2.est is, de szerintem nem fogod érteni.
2014. febr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!