1. Egy állatkert az egyik állatgondozó 2óra alatt eteti meg a másik egyedül 3óra alat végez az etetéssel.

a, mennyi idő alatt etetik meg együtt a nagyvadakat ha ugyanolyan tempópan dklgoznak,mint egyedül?

b, a nagyvadak ellátásakor hány százalékkal végez több munkát a gyorsabb dolgozó állat?



2016. nov. 10. 14:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első 0,5 óra alatt 0,5/2 részét, 1 óra alatt az 1/2 részét, ... , tehát általánosan: k óra alatt a k/2 részét eteti meg az állatoknak, ugyanígy, k óra alatt k/3 részét eteti meg a másik. Akkor végeznek, ha a munkájuk összege pontosan 1, tehát


k/2 + k/3 = 1 |*6


3k + 2k = 6 |összevonás, :5


k=6/5=1,2, tehát 1,2 óra alatt végeznek.


Tehát az első munkás az 1,2/2 részét, a második 1,2/3 részét eteti meg az állatoknak, ezek összege pont 1, tehát minden állat el lesz látva.


A gyorsabb munkás 100*(1,2/2)/1=60%-át, a lassabb 100*(1,2/3)/1=40%-át végzi el az etetésnek, tehát 20%-kel több munkát végez az első (de a fizetésük még ettől ugyanannyi lesz...).

2016. nov. 10. 15:27
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. nov. 10. 15:41