Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémiában segítene valaki?

Kémiában segítene valaki?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne.

1. Nitrogén nyelvújításkori neve?

2. Pozitív töltésű kémiai részecske?

3. Önként végbemenő elkeveredés?

4. Reakcióegyenletek: konyhasóoldat + lápisz

homok + folysav

szalmiáksó + marónátron(vizes oldatban)

5. A homeopátia hatékonyságát már több kísérletben is megpróbálták igazolni és ez még soha nem sikerült. A homeopátiás "gyógyszerek" egyik fontos jellemzője a potencia. A C30-sa potenciájú szer azt jelenti, hogy az anyagot százszorosára hígítják (ez a C betű), majd a hígított oldatot újra százszorosára hígítják és így tovább, összesen 30 hígítást végeznek el. Számítsd ki, hogy ha 10 gramm NaCl-ot 1 liter vízben oldunk, és ezt egymás után 30-szor százszorosára hígítjuk, akkor az így kapott oldatban hány db nátriumion van!


6. Egy vegyület 8,23w%-a kálium, 5,70w%-a alumínium, 13,5w%-a kén, 27,0w%-a oxigén, a maradék pedig kristályvíz. Mi a képlete és hétköznapi neve?



2016. nov. 13. 11:14
 1/3 anonim válasza:
Curie ;)) az utólsót én se tudom (a kristályvíz miatt :(), de a többi könnyű :D ha már fizettél érte, próbálkozz ;))
2016. nov. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 davidka054 válasza:

1.legény

2.kation

3.diffúzió

4. 3NaCl + H2O + AgNO3 keletkezik 3AgCl + NaNO3 + H2O

a többit én se tudom

5. passz

6. szintén

2016. nov. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: köszönöm, de nem azt kérdeztem, hogy mibe van benne, hanem azt, hogy mi a megoldás

2. válaszoló: köszönöm szépen, aranyos vagy, hogy segítettél :)

2016. nov. 24. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!