E lecke megoldásában kérnem a segítséget: (1/32) ez a x2-3x-2 on > (1/4) az x+1 en.
2016. nov. 14. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Átírod azonos alapra őket, például 1/2-re. Mivel 1/32=(1/2)^5 és 1/4=(1/2)^2, ezért


((1/2)^5)^(x^2-3x-2) > ((1/2)^2)^(x+1)


A hatványozás azonosságai szerint a kitevőket összeszorozzuk:


(1/2)^(5*(x^2-3x-2)) > (1/2)^(2*(x+1))


Az (1/2)^x függvény szigorúan monoton csökkenő, ezért az lesz a nagyobb amelyiknek a kitevője kisebb, vagyis az a kérdés, hogy


5*(x^2-3x-2) < 2*(x+1)


Remélhetőleg ennek megoldása már magadtól is menni fog.

2016. nov. 14. 17:47
 2/4 A kérdező kommentje:
Kijött 4 és -0,6 akkor csak a 4 megoldás?
2016. nov. 14. 18:05
 3/4 anonim válasza:

[link]


Így egyszerűbb.

2016. nov. 14. 18:07
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen koszonom!!!!! :)
2016. nov. 14. 18:12