EZEKET A DERIVÁLÁSOKAT HOGY KELL MEGOLDANI?

[link]

2016. nov. 14. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elsőt az összetett fv.-ek illetve a másodikat lényegében a polinomok deriválási szabálya szerint kell elkészíteni:

∂/∂x [(1-2x)^(3/2)] = (-2*3/2)*x^(3/2-1)=-3*x^(1/2)

∂/∂x [(12*x^12+2*x^(-2/3)+tg(2)]=144*x^11-(4/3)*x^(-2/3-1)+0=144*x^11-(4/3)*x^(-5/3). Sz. Gy.

2016. nov. 14. 20:36
 2/2 anonim ***** válasza:

Korrekció az első feladatnál:

∂/∂x [(1-2x)^(3/2)] = (-2*3/2)*(1-2x)^(3/2-1)=-3*(1-2x)^(1/2) Sz. Gy.

2016. nov. 14. 20:40