Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen gyorsan esett szabadon...

Milyen gyorsan esett szabadon az a test, amely esésének utolsó másodpercében 25 m utat tett meg?

Figyelt kérdés
Még csak most tanultuk. Képletet meg számolást eddig még nem mondott el a tanár. Köszi a segítséget!

2016. nov. 17. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom ha az utolsó másodpercében 25m utat tett, akkor az 25m/s -nek felel meg.
2016. nov. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez így van, erre még én is rájöttem, de nem tudom, hogy hogyan is kell kiszámolni, hogy van tovább?
2016. nov. 17. 21:14
 3/7 dq ***** válasza:

A v-t grafikonod egy 0-ból induló egyenes lesz.

Tudod, hogy a v-t grafikon alatti terület megadja az utat.

Tudod azt is, hogy ezt a területet úgy tudod meghatározni, hogy trapéznak veszed a területét, ez kell hogy 25 legyen.


A trapéz területképletét nem árulom el :P


ábra: [link]


A v_0 feliratú pontot tudod mozgatni az X tengelyen, olyan pozícióba kell vinned, hogy a terület, vagyis a megtett út éppen 25 legyen.

2016. nov. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönm szépen a segítséget! A trapéz területét már nagyon régóta tudni kell (nekünk) :P
2016. nov. 18. 16:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha az volt a kérdés, hogy mekkora volt a sebessége az adott másodperc megkezdésekor, akkor a válasz 20m/s.


s=v0*t+(g*t^2)/2, ha g=10, t=1, v0=20 akkor kijön, hogy 25.

2016. nov. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés ebben a formában nem teljesen értelmezhető. Pontosan mire kíváncsi a feladat a deklarált esetben?
2016. nov. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazából ezt így ilyen formában diktálta le az egész osztálynak a tanár. Több infót nem kaptunk.
2016. nov. 19. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!