Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szóban sokszor hallom a Jobb...

Szóban sokszor hallom a Jobb szeretem ezt vagy azt kifejezést, de írásban is lehet használni?

Figyelt kérdés
2016. nov. 19. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
A jobban szeretem rövidítése, élőbeszédben elmegy de írásban undorító.
2016. nov. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Használhatod, de helyesen: Jobban szeretem.
2016. nov. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem undorító és nem is helytelen.

A nyelv élő, változik.

2016. nov. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%

Ha például egy olyan szereplőt akarsz megteremteni egy regényban, aki így beszél, akkor persze, leírhatod.

De a művelt, "irodalmi" nyelv a "jobban szeretem" kifejezést használja. (szinonímák: preferálom, előnyben részesítem, jobban kedvelem, inkább ... szeretem, stb.)

Onnan érezhető, hogy a "jobb szeretem" inkább állandósuló rövidítés, mint a jobb középfokának rendhagyósulása, hogy más szóösszetételekben nem csak pongyolán hangzik, de értelemzavaróan is: *jobb kedvelem, *jobb komálom.

2016. nov. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!