Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire szokták használni...

Mennyire szokták használni ezt a kifejezést az angolban: What is with you?

Figyelt kérdés
Ma hallottam egy amerikai filmben, de eddig még sosem találkoztam ezzel az alakkal.

2016. szept. 4. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi van veled? Hogy vagy? Hogy telnek a napjaid?

vagy

Mi a baj veled? Mi a probléma?


Mindkettő lehet, és sjnos csak a szövegkörnyezeből derülne ki, hogy az adott helyzetben melyik a jelentése.

2016. szept. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. szept. 4. 16:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Inkább how are you? Vagy szövegkörnyezettől függően másfajta megfogalmazás.
2016. szept. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy inkább "What's up with you?" volt? Mert azt inkább használják. Amit te írtál, az nekem egy ilyen "Veled meg mi van?" kifejezésnek hangzik, meglepődött hangon.
2016. szept. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A filmben meglepetten kérdezte az ember. Szerintem jól hallottam.
2016. szept. 4. 16:43
 6/7 anonim ***** válasza:

ezt a "what is with you?"-t az angolok/amcsik inkább olyan értelemben használják, mintha azt kérdeznéd magyarul, hogy "mi a fäsz van veled?" "mi a baj veled?" "mi van veled, hogy ennyire hülye vagy?"

stb.

2016. szept. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2016. szept. 4. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!