Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizikából jók tudnának segiteni?

Fizikából jók tudnának segiteni?

Figyelt kérdés

Ez egy itthoni levelezős versenyre kéne, és szolt előre a tanárunk hogy lesz ehy anyagrész amit még nem tanultunk, azt majd ügyesen google-zzuk ki, de én az istennek nem jövök rá hogy kell. Rákerestem de valahogy nem értem az összefüggéseket stb, ha valaki szánna rá pár percet megköszönném!

1000 kg tömegű gépkocsi egyenletesen gyorsul fel 12 s alatt 81 km/h sebességre. a) Mekkora a gépkocsi lendületváltozása?

b) Mekkora erő gyorsítja?

c) Mekkora utat tett meg 12 s alatt?



2016. nov. 21. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:

A lendület vagy impulzus i=m*v; ahol a tömeg kg-ban a sebesség pedig m/s egységben ildomos.

Az átváltás k/m egységből m/s egységbe egy 3,6-el való osztással végezhetjük el ez v=81km/h/3,6=22,5m/s így ezzel a végsebességre I=22,5m/s*1000kg=22500 m/s*kg jön ki és mivel a kezdeti nulla sebességre nulla lendület jön ki a sebesség változás is a 22500m/s*kg lesz.Egyébként a lendület változás delta I=I2-I1

b.) a gyorsító erő meghatározásához kell a gyorsulás ami a egyenletes gyorsulásnál delta v/delta t= 22,5m/s /12s =1,875m/s^2 lesz és a F=m*a (dinamika alapegyenlete) feéhasználásával F=1000kg*1,875m/s^2=1875N erő lesz.

C.) itt azt érdemes felhasználni hogy egyenletes gyorsulásnál ha a kezdő vagy végsebesség nulla akkor az átlagsebesség a végsebesség (a nagyobbik) fele. Ezért itt az átlagsebesség V=11.25m/s így az út s=11,25m/s*12=135m.

Na ezt kellene NEKED megoldani a versenyre és nem mással megcsináltatni mert a suliban nem az a cél hogy nekem legyen esti programom hanem az hogy te tudásod fejlődjön.

2016. nov. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2016. nov. 22. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!