Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia! Ha bepárolunk kevés...

Kémia! Ha bepárolunk kevés csapvizet, és egy szabadon választott ásványmintát, akkor mi lesz ennek a kísérletnek a tapasztalata és magyarázata?

Figyelt kérdés

Van mégegy kísérlet: kémcsőbe 2ujjnyi széns. ásványvizet töltünk,és 2 csepp metilvörös indikátort teszünk bele. Mi a tapasztalat/magyarázat?

Ha fogjuk a kémcsőt,és borszeszégő lángján melegíteni kezdjük,mi lesz a tapasztalat/magyarázat?


2016. nov. 22. 15:59
 1/3 A kérdező kommentje:
Fél órája keresgezem,de nem tudom. Help! :(
2016. nov. 22. 16:00
 2/3 Arp Du ***** válasza:

Nem vagyok biztos a válaszban: az ásvány ha vízben oldható, oldódik. A bepárlással elpárologtatják az összes vizet, az ásvány ismét kiválik, de lehet hogy más lesz a szerkezete mint az elején, nem lesz olyan szép szerkezete.

__

A metilvörös egy sav-bázis indikátor: attól függően megváltozik a színe, hogy milyen savas a közeg pH-ja. A szénsavas ásványvíz savas kb. pH=5, ezért az alapból sárga színű metilvörös gyorsan vörösre változik, átcsap vörösbe (átcsapási tartomány kb. pH 4 és pH 6 közt)

Melegítéskor lehet hogy változik a szín sárgára?, mert ennek hatására az átcsapási tartomány eltolódhat.

2016. nov. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem megköszönni. 😝

Jó volt,köszönöm. 😊😊

2016. dec. 9. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!