Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika kísérletnek mi a...

Fizika kísérletnek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés

A következő kísérletet kéne megcsinálni érettségin, de én levelező tagozaton voltam, úgyhogy nem járok már iskolába, nincs kitől megkérdeznem. :-( Tudnátok segíteni?


Víz, színes, oldódó anyag (pl. KMnO4), konyhasó oldata, érzékeny árammérő, vezetékek, elektródák, főzőpoharak.


Helyezzen óvatosan pár színes kristálydarabkát vízbe! Vizsgálja meg a konyhasó oldatának áramvezetését!

Magyarázza el, mennyiben utalnak az elvégzett kísérlet tapasztalatai az anyag atomos szerkezetére?


2010. jún. 9. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Végezd el a kisérletet szakszerűen, aztán jelentsd ki, hogy a cucc atomos szerkezetű amikor szilárd állapotú, mert ahogy el kezd oldódni ionok vállnak ki az atomrácsból amelyek aztán az oldatban vezetik az áramot!


Minnél több ion kerül az oldatba, annál jobb lesz az oldat áramvezető képessége...


És az anyag azért atomos szerkezetű mivel az ionok töltlést hordozó részecskék, és ha rácsba rendeződnek akkor jön létre az atomrács.


Én úgy gondolom kábé valami ilyesmit várnak..


De szerintem ez a könyvben is le van írva max más példán van bemutatva, vagy csak definició szerüen van megfogalmazva..

2010. jún. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, jónak tűnik amit írtál! :-)


Könyvben ez a rész nem volt túl kifejtve... Csak 1-2 atom, elem, ion definíció és kész.


Szerintem azért, mert inkább elektrokémia, kémiakönyveim pedig nincsenek. :D

2010. jún. 9. 21:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Figyu, tudok egy jó oldalt, ahonnan ingyen letölthetsz még pár infót, csak regisztrálni kell egyet.


Http://www.ebookz.hu


Próbáld ki! És nagy kalappal!

Én is jövő héten megyek, csak infóból..

2010. jún. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!