Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen számjegyek írhatóak...

Milyen számjegyek írhatóak fel az x és y helyére? (Valaki elmagyarázná? )

Figyelt kérdés
Hétfőn írunk dolgozatot az Oszthatósági feladatokból szóval ilyenekből: 4|453x3y Nem értem az egészet,már mint tudom az oszthatósági szabályokat illetve ahol még 1 betű van ott meg tudom csinálni de ahol már kettő ott már nem megy,valaki el magyarázná érthetően?

2016. nov. 26. 11:52
 1/3 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy először melyik számot kell,hogy kell stb.
2016. nov. 26. 12:03
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A │ jel jobb oldalán olyan 6 jegyű szám(ok) lehet(nek), amelyek maradék nélkül oszthatók 4-gyel.


Maradék nélkül azok a számok osztható 4-gyel, amelyek utolsó két számjegyéből képzett számok maradék nélkül oszthatók 4-gyel.


Így, az ezres helyiértékű számjegy (jobbról a harmadik) bármi lehet.

Azaz, x → 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 is lehet.


Az utolsó két számjegy 3y. y → 2, 6 lehet, mert a 3-as tízes helyiértékű számok közül 32 és 36 osztható maradék nélkül 4-gyel.


Az is áll, hogy ebben a feladatban x és y függetlenek egymástól.

2016. nov. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A sorrend mindig a kisebb helyi értéktől tart a nagyobbakig, így az oszthatóságot ez alapján végezheted: 2,5 -> 4,8 -> 3,9

Persze ez csak akkor fontos, ha mondjuk nagyobb szám oszthatóságát kell vizsgálni, pl. 120 esetén a sorrend 5, 8 majd 3, mert:

- 5-nél csak az utolsó számjegyet tudod vizsgálni

- 8-nál az utolsó hármat (de az egyeseket már 5-nél meghatároztad)

- 3-nál pedig a többit, amit még nem vizsgáltál

2016. nov. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!