Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány tömegszázalékos az a...

Hány tömegszázalékos az a réz-szulfát oldat, melyet úgy készítettünk, hogy 180 g 10 m%mos oldatban még feloldottunk 20 g kristályvíz tartalmú réz-szulfátot (CuSo4 5H20)?

Figyelt kérdés
2016. nov. 27. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Se egy légyszi, se egy segítenétek-e, se egy köszönöm... ráadásul az előzőleg feltett kérdésedre sem tudtál annyit odahányni, hogy köszi. Paraszt. Mellesleg rém egyszerű, de majd megadtól rájössz.
2016. nov. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valóban? Eddig az összeset megköszöntem, amit kiírtam! Ha te voltál az(márpedig nem.sok 76%os válaszol kémiás feladatokra), akkor te még azt is mondtad, hogy szívesen segítesz máskor is. Ez a szíves segítség akar lenni? Egyébként nem a magam hasznára írom ki, vagyis nem lustaságból. Ezek szorgalmik, én pedig szeretném tudni hogy mi a megoldás.
2016. nov. 27. 16:21
 3/5 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszönöm(habár már megköszöntem) az eddigi segítségedet
2016. nov. 27. 16:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Na jólvan. Ha 180 grammos az oldat és 10 tömegszázalékos, akkor 10%-a oldott anyag, az az réz-szulfát, ami 18 gramm. Ehhez hozzáadsz 20 gramm kristályvizes sót. 1 mol, mint amott írtam 250 gramm, ebből 160 gramm réz-szulfát, 90 gramm víz. Kiszámolod, hogyha 250-ben ennyi gramm van, akkor 20 grammban mennyi (hasonlóan az előző arányításhoz), kapsz egy grammot a vízre és a réz-szulfátra is. A kettő összeadott értékét hozzáadod a 180-hoz, és csak a réz-szulfát g-ját adod hozzá a 18-hoz, innen pedig -> kapott oldott anyag tömege/új oldat tömege, és ezt szorzod százzal, így meglesz a százalék.
2016. nov. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem :) sajnos nekünk órán csak képleteket tanítanak, alkalmazást nem ezért nem csinálom.meg magam. Köszi a segítsége(ket)! Mindre ment a pont.
2016. nov. 27. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!