W1= 24 m/m% W2= 18m/m% W3= 20m/m% m3=600g Hogy kell megoldani? Legyszi magyarazatot is!


2016. dec. 3. 16:18
 1/2 A kérdező kommentje:
Az m1, m2 a kérdés
2016. dec. 3. 16:21
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt úgy hívják, hogy keverési egyenlet. Adott két oldat, melyekben összeszorzod az oldat tömegét és a tömegszázalékát (külön-külön), ezeket összeadod, értelemszerűen megkapod a két oldat tömegét és egy új, közös tömegszázalékot.


m1*w1 + m2*w2 = (m1+m2)*w3.


A tied:


m1*24 + m2*18 = 600*20.


De mivel a közös tömeg ismert, ezért nem kell két ismeretlen, csak:


x*24 + (600-x)*18 = 600*20 (ugye értelemszerűen ha két oldat tömege 600 gramm, akkor az egyik x, a másik pedig egyenlő azzal, amit akkor kapsz, ha ezt az x-et kivonod)


24x + 10800 - 18x = 12000


Rendezve:


6x = 1200.


x = 200, azaz az első oldat 200 grammos, a második pedig 400.

2016. dec. 3. 17:42