Hogyan kell megoldani ezt a két példát? (matek)

[link]
2016. dec. 5. 13:33
 1/1 anonim ***** válasza:
Az (a) feladat ∫f'(x)/(2·√(f(x)))dx=√(f(x))+C azonosságon alapul, ahol f(x)=5+2·e^x, de bármilyen folytonos függvény szóba jöhet. A (b) feladatot a parciális integrálás kétszeri alkalmazásával próbáld megoldani. Eredmény: 2·x·COS(3·x)/9 + (x^2/3 - 2/27)·SIN(3·x) Sz. Gy.
2016. dec. 8. 15:30