Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudom meghatározni egy...

Hogyan tudom meghatározni egy függvény határértékét?

Figyelt kérdés

Pl:

f(x)=5x/(x+2)^2

Ábrázoltam a függvényt, de nem jöttem rá hogy a megoldásban hogy jött ki a

limf(x)=0 limf(x)=0

x->-végtelen x->végtelen

Azt zseretném megtudni hogy hogyan olvashatom le ezt a függvényről.

És még vna olyan is hogy pl:

lim=

x->0

lim=

x->0+

lim=

x->0-

És itt a 0 helyén állhat bármilyen másik szám. Köszönöm előre is a választ.



2016. dec. 9. 13:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Az a problémám hogy nem tudom milyen ismeretekkel rendelkezel, és milyen módszereket szabad felhasználni, viszont vagy egy olyan tétel hogyha a nevező változója nagyobb hatványon van mint a számlálóé, akkor a sorozat a 0-hoz tart, ha a számlálóé van nagyobb hatványon akkor végtelenhez. 5x/(x^2+2x+4)= (5/x)/(1+2/x+4/x^2) (egyszerüsítettem x^2-el). És a számláló a 0-hoz tart (5/x->0) és a nevező pedig az 1-hez tart (1+2/x+4/x^2->1) 0/1=0.


Vagyis lim n->∞ 5x/(x+2)^2 = 0.



A sorozat csökkenő f(2)-től kezdődően. Mivel nem a bizonyítást kérted, csak hogy hogy tudod meghatározni, bizonyítást nem írok, kiszámoltam 1,2,3,4,5,6-ra és ezt látszik. Indukcióval be lehetne bizonyítani. vagyis az alsó korlátja az f(2).

2016. dec. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!